Dieta 7 dni

Jak sama nazwa wskazuje, dieta, którą przedstawiamy poniżej zaplanowana jest na tydzień. Umożliwia pozbycie się 1-3 kg masy ciała. Kombinacja komponentów wszystkich posiłków dostarczy naszemu organizmowi wszystkich najważniejszych składników odżywczych i przyczyni się do zwiększenia tempa metabolizmu. Dodatkowymi korzyściami płynącymi z wyregulowania przemiany materii jest oczyszczanie organizmu z toksyn i usuwania nadwyżek tłuszczu zmagazynowanego w komórkach tłuszczowych. Dieta ta będzie miała zapewne widoczniejsze efekty u osób, które nie mają wyjątkowo poważnych zaburzeń przemiany materii, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna i trudna do przewidzenia.

Szybko schudnąć to wbrew pozorom żaden problem!

Dzień I – najważniejszym składnikiem tego dnia jest ryż. Musi on znaleźć się na naszym talerzu we wszystkich trzech posiłkach w ryz malinyciągu dnia. Zalecana porcja to 100 g. Podczas śniadania polecamy ryż wzbogacić o świeże owoce (truskawki, jabłka, jagody). Potrawę warto polać jogurtem w ilości około 150 g, najlepiej naturalnym. Obiad powinien zawierać sztukę chudego gotowanego mięsa (100-150 g), gotowane warzywa  w ilości nieprzekraczającej 200 g (marchew, brokuł, kalafior). Jeśli nie będziemy czuć się wystarczająco najedzeni polecane jest przegryzienie, w formie deseru, wybranego owocu (jabłko, pomarańcza). Podczas kolacji ryż warto połączyć z koktajlem owocowym (zmiksowane jagody z jogurtem albo maślanką).

Dzień II – zapewne będzie trudno do przebrnięcia dla osób nielubiących mleka. Na śniadanie półtora szklanki chudego mleka miksujemy z bananem, wzbogacamy dwiema garściami płatków kukurydzianych bądź musli. Między śniadaniem a obiadem możemy zaserwować sobie ponownie koktajl bananowy zgodnie z przepisem ze śniadania. Na obiad również przygotowujemy koktajl bananowy oraz 150 g gotowanego chudego mięsa. Na sałatkę polecamy pomidora z 2 łyżkami jogurtu beztłuszczowego. Kolacja również nie obejdzie się bez bananowego koktajlu. Jeśli taki posiłek nas nie satysfakcjonuje, możemy przyrządzić sobie dwie kromki chleba z ogórkiem bądź dżemem.

Dzień III upłynie pod hasłem – brokuły! Śniadanie powinno składać się ze 100 g ugotowanych brokułów, pomidora i jednego jajka na twardo. Bardzo ważne jest aby przyjąć szklankę wody z sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Sok z cytryny świetnie usprawnia usuwanie nadmiaru tłuszczu. Obiad tym razem nieco skromniejszy. Do połowy (tj 50 g) regularnej porcji ryżu dodajemy 200 g gotowanego brokuła. Jako napój tym razem będzie nam służył sok z kiszonej kapusty (szklanka). Na ostatni posiłek zalecamy sałatkę ze 100 g gotowanego brokuła i dowolnych warzyw (pomidory, ogórki, fasola konserwowa itp.). Do posiłku należy przygotować szklankę wody z sokiem z połówki cytryny.

IV dnia królują frutti di mare. Śniadanie przygotowujemy z 250 ml esencji (trzy małe łyżeczki, zakupionych w sklepie ze slow food, alg zalewamy wrzątkiem), połowy szklanki jogurtu naturalnego z garścią musli. Po śniadaniu zalecamy dwa dowolne owoce. Obiad komponujemy z dużej porcji (200 g) dowolnej ryby (duszona, pieczona, gotowana na parze) oraz sałatki (zielona sałata z pomidorem). Przygotowujemy również napar według przepisu powyżej, w tej samej ilości. Kolacja wygląda podobnie do obiadu, jednak podczas tego posiłku rezygnujemy z warzyw.

Dzień V nieco bardziej tradycyjny. Tym razem głównie jemy ziemniaki. Śniadanie dośćziemniaki nietypowe- duży ugotowany ziemniak z cebulką lub szczypiorkiem. Menu uzupełniamy szklanką soku z warzyw (marchwi, buraków, pomidorów itp.). Na obiad przygotowujemy dwa gotowane ziemniaki, sałatkę z sałaty i cebuli oraz szklankę warzywnego soku. Kolację komponujemy z podobnych produktów- gotowany ziemniak z dodatkiem świeżych warzyw, szklanka soku pomidorowego.

VI dnia, tak jak poprzedniego, do każdego posiłku przygotowujemy koktajl ze świeżych warzyw. Na śniadanie jemy 150 g chudego sera białego. Sok warzywny można przyrządzić z marchwi, szpinaku, pomidorów, selera naciowego. Między posiłkami można popijać wcześniej przygotowany koktajl. Na obiad polecamy 100 g chudego gotowanego mięsa, dowolną sałatkę i szklankę warzywnego soku. Kolacja również w swoim składzie zawierać powinna koktajl warzywny. Tym razem pozwalamy sobie na dwie kromki dowolnego pieczywa z ulubioną wędliną. Nie zapominamy o koktajlu!

sok pomaranczowy

Ostatniego dnia diety stawiamy na cytrusy. Wszystkie soki, które będziemy spożywać do każdego posiłku, muszą być świeżo wyciśnięte z dowolnych owoców cytrusowych. Śniadanie będzie bardzo skromne. Szklanka soku, 150 g jogurtu naturalnego oraz dowolny cytrus. Obiad będzie skomponowany ze szklanki soku, sałatki owocowej oraz średniej wielkości gotowanej piersi z indyka. Podczas kolacji szykujemy kromkę chleba z dowolnym dodatkiem, sok owocowy, a zaraz po kolacji dowolna ilość cytrusów.

Przedstawiona dieta jest dość surowa toteż po jej zakończeniu nie należy jej ponawiać. Jednak warto wprowadzić raz na parę dni menu z dowolnego dnia. Najbardziej wskazanym jest dzień cytrusowy. Cytrusy świetnie oczyszczają organizm. Dieta 7 dni to dobry sposób na odchudzanie, potrawy nie są skomplikowane a efekt może Cię zaskoczyć.